До матчу Динамо – Десна

Це був матч 2-го туру Favbet Лігі, що відбувся 11 вересня 2020 року, на НСК «Олімпійський» у Київі. Матч відбувся без глядачив, тому що карантин. Однак поодинокі представникі преси були і я був, і бачив гру у реалі.

До гри гравці Динамо робили числені заяви, що вони готові перемогти Десну, а журналісти, що на гачку у букмекірів раділи робити ставку на голи 2+.

Як, це було далеко від життя.

«Динамо» (Київ) – «Десна» (Чернігів) – 0:0

«Динамо»: 1. Георгій Бущан, 94. Томаш Кендзьора, 24. Олександр Тимчик (25. Ілля Забарний, 36), 16. Віталій Миколенко, 5. Сергій Сидорчук (к), 29. Віталій Буяльський, 15. Віктор Циганков (7. Беньямін Вербич, 64), 10. Микола Шапаренко, 20. Олександр Караваєв (22. Жерсон Родрігес, 64), 14. Карлос де Пена, 89. Владислав Супряга (9. Фран Соль, 80).

Ще у заявці були: 71. Денис Бойко, 8. Володимир Шепелев, 17. Богдан Леднев, 18. Олександр Андрієвський, 34. Олександр Сирота.

Головний тренер – Мірча Луческу.

«Десна»: 44. Євген Паст, 4. Йоонас Тамм, 7. Владислав Огіря (к), 8. Андрій Домбровський, 10. Олександр Філіппов (5. Віталій Єрмаков, 67), 11. Владислав Калитвинцев, 12. Єгор Картушов (25. Олексій Гуцуляк, 67), 17. Андрій Гітченко, 22. Андрій Мостовий, 26. Юхим Конопля, 28. Пилип Будківський (20. Андрій Тотовицький, 75).

Ще у заявці були: 72. Ігор Литовка, 13. Дмитро Хльобас, 27. Сергій Старенький, 43. Артур Западня, 77. Максим Дегтярьов, 90. Ілля Шевцов.

Головний тренер – Олександр Рябоконь

Попереджені: Забарний (66) – Калитвинцев (55), Домбровський (63), Гітченко (74).

     

Головний арбітр Ігор Пасхал відпрацював нормально, як і його асистенти Володимир Володин і Андрій Скрипка.

Матч відбувся після двотижневої паузи, пов’язаної з матчами збірної України. Чернігівці у збірну гравців не делегували і готувалися до протистояння з киянами в повному складі.

Кияни делегували до національних команд різних країн багато футболістів, і більшість з них повернулась не у кращему стані. А причини такі: хто не грав, а тільки тренувався (байдикував), хто травмований, хто пригнічений результатами, в основному граці збірної України після ганебної поразки від Іспанії.

Коли, побачив склад Динамо, був здивован. Гра почалась так начебто у Динамо у порівняні з минулими роками нічого не змінилося, контроль м’яча, паси назад, відсутність відкривань від гравців атаки. Те ще погано відкривались змушувало Шапаренко шукати хочь якісь ходи для продовження атак. Де Пена діяв наче добре, однак думати на полі треба швидше.

Захист киян у швидкості прийнятя рішень доволі часто програвав нападу Десни, і  якби Будківський традиційно не використавав момент, то я думаю Десна перемогла б.

Динамо намагалось затовкати м’яча у ворота, окремо виглядає момент коли після у метушні біля воріт м’яч вилетів за межи штрафного майданчика і де Пена потужно пробив зльоту, однак влучив у хрестовину.

На 36-й хвилині поле покинув Тимчик, гра котрого не вражала (травма заднії поверхні стегна) і на полі з’явився дебютант 18-річний Ілля Забарний. І що цікаво гра у захисті Динамо покращилась.

Зрозуміло, що Динамо намагалось перемогти і мало досить полумоментів і навіть моментів для взяття воріт, однак їм протидіяла гарна команда, котра грала розумно. За Десну чудово грав Юхим Конопля.

Вихід на поле Родрігеса і Вербича змінив і підсилив гру Динамо, однак запізно, на цей час Десна вже грала на ніччю.

Важкі рішення чекають Луческу перед грою з «АЗ» у 3-му кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів сезону 2020/21.